Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.


Szkolny konkurs czytelniczy

 ”Z którym bohaterem literackim chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?”

 

Jeśli  chciałbyś podzielić się swoimi przemyśleniami na temat przeczytanych książek, to ten konkurs jest dla Ciebie. Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla uczniów klas V - VIII  naszej szkoły pt. ”Z którym bohaterem literackim chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?”. Zadaniem uczniów jest samodzielne napisanie pracy w formie zapisu komputerowego  o objętości nie więcej niż 3 strony  formatu  A4. Uczniowie biorący udział w konkursie powinni w swojej pracy uwzględnić następujące  informacje:  przedstawienie wybranej postaci, opis jej wyglądu zewnętrznego, cechy charakteru oraz wyjaśnienie, dlaczego opisany bohater zyskał ich sympatię. Prace należy podpisać, podać klasę   i  dostarczyć    do biblioteki szkolnej  do 31 maja 2022 roku. 

 

Oceniając prace, jury konkursowe weźmie pod uwagę:

1. Walory literackie.

2. Pomysłowość i oryginalność pracy.

3. Poprawność stylistyczną i językową .

 

Nagrodzone prace zostaną  zamieszczone na stronie biblioteki szkolnej (warto więc zachować plik  z zapisem pracy w komputerze).  Na zwycięzców czekają interesujące nagrody książkowe. 

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !

 

„Biedronki”  w bibliotece szkolnej

 

W dniu 24 lutego 2022 roku bibliotekę  odwiedziły sześciolatki uczęszczające do oddziału przedszkolnego przy SP5 wraz z wychowawczyniami. Dzieci obejrzały bibliotekę oraz wystawę ciekawych książek dla najmłodszych czytelników, a także dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarza. Z dużym zaangażowaniem rozwiązywały zagadki i zadawały pytania dotyczące książek. Na pamiątkę pierwszego spotkania z biblioteką  każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę do książki wykonaną przez starszych uczniów szkoły. 

 

Narodowy  Program  Rozwoju  Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 

 

Od października 2021 r. bierzemy udział w kolejnej edycji rządowego programu, którego celem jest wspieranie i rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa. W ramach otrzymanego wsparcia finansowego zakupiliśmy 821 książek, w tym lektury szkolne, książki historyczne, poradniki psychologiczne i nowości wydawnicze dla dzieci .  Zachęcamy do wypożyczania!

 

Zakupiono także komputer stacjonarny, monitor, głośniki i  czytnik kodów kreskowych do biblioteki. 

W ramach programu szkoła organizuje konkursy, spotkania i projekty czytelnicze. Ich celem jest  popularyzacja nowości zakupionych do biblioteki szkolnej w ramach programu oraz zachęcenie uczniów do aktywności czytelniczej, literackiej i artystycznej. Zachęcamy do udziału w naszych imprezach! 

CIEKAWA  KSIĄŻKA  NA  FERIE

 

Zbliżające się ferie zimowe to doskonały czas na czytanie. W szkolnej bibliotece czeka na Was wiele nowości, zakupionych w ramach dwóch programów: NPRC                       i NPRC 2.0.  Nie ma nic lepszego niż wziąć kubek herbaty z cytryną i miodem, otulić się ciepłym kocem i zatopić się w lekturze. W przeciwieństwie do Internetu, który bombarduje nas masą niekoniecznie użytecznej treści i jest bezlitosnym pożeraczem czasu, czytanie uspokaja.

Dlaczego warto czytać?

1. Czytanie działa relaksująco. Jeżeli wybierzecie książkę, która naprawdę Was interesuje, zapomnicie o kłopotach dnia codziennego.

2. Co więcej, książki dostarczają nowych pomysłów i rozwiązań, służą wsparciem i  radą.

3. Czytanie polepsza też pamięć. Neurony w mózgu pracują na wysokich obrotach, dzięki czemu łatwiej uczycie się i zapamiętujecie.

4. Czytając poszerzacie swoje horyzonty i wzbogacacie słownictwo.

5. Czytanie podnosi samoocenę – to udowodnione naukowo. Osoby, które dużo czytają są bardziej elokwentne i mają większą swobodę w wypowiadaniu się, co pozytywnie wpływa na poczucie własnej wartości.

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA  ZAPRASZA !

 

Propozycje do przeczytania 

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?