Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.


Konkursy tematyczne Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Olimpiada Matematyczna Juniorów

Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej zaprasza uczniów starszych klas szkół podstawowych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów.

Terminarz olimpiady

  1. Zawody pierwszego stopnia (część testowa): 23 września 2021 roku.
  2. Zawody drugiego stopnia: 15 stycznia 2022 roku.
  3. Zawody trzeciego stopnia: 19 marca 2022 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące olimpiady znajdują się na stronie: www.omj.edu.pl


 

Konkurs „Inżynierowie dla niepodległej Polski”

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna ogłasza konkurs na opracowanie gry planszowej o tematyce poświęconej historii polskiej myśli technicznej, biografiom i dorobkowi słynnych wynalazców i konstruktorów działających w kraju i zagranicą. Celem projektu jest przypomnienie roli polskich inżynierów w przeszłości oraz upowszechnienie wiedzy o małych i wielkich budowniczych II RP.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.


 

XV edycja konkursu „Młody Innowator 2021/2022”

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna, już po raz piętnasty wspólnie z Towarzystwem Kultury i Historii Techniki oraz Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, organizuje Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator”, który odbywa się pod hasłem „Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie”.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki pan Przemysław Czarnek.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej organizatora.


Konkurs „Foto pamiątka z aktywnych wakacji”

Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie zaprasza do udziału w konkursie pod nazwą „Foto pamiątka z aktywnych wakacji”.

Przedsięwzięcie zorganizowane jest w ramach akcji Bezpieczne Wakacje 2021 i skierowane jest do uczniów w wieku 11-14 lat z województwa zachodniopomorskiego. Celem konkursu jest wzmocnienie świadomości uczestników w zakresie kształtowania własnego zdrowia w kontekście aktywności fizycznej.

Zadanie konkursowe polega na zrobieniu zdjęcia przedstawiającego aktywny wypoczynek podczas wakacji, a następnie przesłaniu go wraz z wypełnionymi formularzami, stanowiącymi załączniki do niniejszego regulaminu, drogą elektroniczną na adres konkurs@wsse.szczecin.pl, w terminie do 1 października 2021 r. Szczegóły 


 

II Ogólnopolski Konkurs Historyczny dla młodzieży „Katyń 2021”

Organizator 2. ogólnopolskiego konkursu historycznego dla młodzieży „Katyń 2021” Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie oraz Partnerzy – Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie i Muzeum Katyńskie – Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego zapraszają młodzież w wieku 13 – 18 lat zamieszkałą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej do udziału w Konkursie Historycznym „Katyń 2021”.

Informacje dotyczące zasad i terminów organizacji konkursu, formularz zgłoszenia, regulamin, dostępne są na stronie internetowej https://katyn-pamietam.pl.


 

X Ogólnopolski Konkurs „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

Fundacja Dwa Skrzydła Anioła organizuje X Ogólnopolski Konkurs „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem” dla uczniów szkół podstawowych.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie internetowej Fundacji w zakładce „Konkursy”.


 

Konkurs „Ludzie Kresów: opowieści nieznane”

Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, oddział Muzeum Narodowego w Lublinie jest organizatorem konkursu „Ludzie Kresów: opowieści nieznane” w ramach akcji „Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

Szczegółowe informacje o konkursie na stronie Organizatora. 


 

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Powstańcy’44 – pamiętamy!” – 2 edycja

Zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjnym „Powstańcy’44 – pamiętamy!”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana wyszyńskiego w Nakle nad Notecią.

Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych. Inicjatywa uzyskała Patronat Honorowy Ministra Edukacji i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.


 

46. edycja Olimpiady Artystycznej

Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w 46. edycji Olimpiady Artystycznej. Konkurs finansowany jest z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Szczegółowe informacje wraz z terminarzem i regulaminem znajdują się na stronie internetowej.


 

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Prawa Dziecka Oczami Dzieci”

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku- Zdroju organizuje II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt: „Prawa Dziecka Oczami Dzieci – na podstawie wiersza Janusza Korczaka Prawa Dziecka”.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII szkół podstawowych całej Polski.

Zgłoszenia

Prace plastyczne wraz ze zgodą rodziców należy przesłać do 5 października 2021 r. na adres Szkoła Podstawowa, ul. 2 Lutego 3,  74-510  Trzcińsko – Zdrój.

Szczegóły


 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Ekologia na Pomorzu Zachodnim”

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku- Zdroju jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Ekologia na Pomorzu Zachodnim”.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

Zgłoszenia

Prace plastyczne wraz ze zgodą rodziców należy przesłać do 5 października 2021 r. na adres Szkoła Podstawowa, ul 2 Lutego 3, 74 – 510  Trzcińsko – Zdrój.

Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu.


 

Konkurs plastyczny „Skąd się bierze prąd?”

Urząd Regulacji Energetyki zaprasza uczniów szkół podstawowych klas 7-8 do udziału w konkursie plastycznym pn. ”Skąd się bierze prąd?”.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie www.ure.gov.pl.

 

Zapraszamy do udziału w konkursach


 

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?