Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.


Międzynarodowy   Dzień  Praw  Dziecka  z  UNICEF

            4  grudnia 2019 roku  w  naszej  szkole  obchodziliśmy Międzynarodowy  Dzień  Praw  Dziecka  z UNICEF. W  uroczystości  brali  udział wszyscy  uczniowie .  We  wszystkich  klasach  wychowawcy  przeprowadzili  po 2  godziny  wychowawcze o    prawach  dziecka. Efektem  tych  zajęć  były  liczne  plakaty  wykonane  przez  poszczególne klasy. Zostały  one  wykorzystane  do  stworzenia dekoracji. Wspólnie  z samorządem  ogłosiliśmy konkurs plastyczny  dla  klas  IV –V  pn. „ Narysuj swoje  prawo”,  a także  konkurs  dla klas  VI –VIII na prezentację lub  film   o prawach  dziecka.  Nagrody – słodkości  ufundowała  Rada  Rodziców przy  sp5  w  Koszalinie.

   Uczniowie klas  I – V   pięknie  ubrani  w  kolory  biało – niebieskie  odśpiewali  wspólnie  Pieśń  Szkoły, która  swoją  treścią  nawiązuje  do   realizacji  praw  dziecka w naszej  placówce  . Na  II piętrze  klasy  VI -  VIII wzięły  udział w różnych zabawach i  quizach przygotowanych   wspólnie  z  Samorządem  Uczniowskim. Przygotowaliśmy  3  konkurencje :

  • Quiz  o znajomości  i rozumieniu  praw  dziecka
  • Scenka przygotowana  przez każdą klasę
  • Ułożenie  hasła o prawach  dziecka  z  rozsypanki  wyrazowej.

          Wszystkie  konkurencje  wygrała  klasa  VIII a,   II m-sce  VI c  i  III m-sce  VI a.

W  konkursie  plastycznym  nagrody  otrzymały:  Dominika  Śmidecka 

                                                                                       Karolina  Lampowska

                                                                                       Julia  Talkowska

                                                                                       Hanna  Śmidecka

          W  konkursie  na  prezentację  lub  film  wszyscy  uczestnicy  otrzymali słodkie upominki  oraz  6 z geografii. Ich  prace  zostaną  pokazane  na  najbliższym  Dniu  Patrona  Szkoły.  Prezentacje wykonali :  Weronika  Burda,  Malwina  Ciuła, Natalia  Daniel  z klasy  VII c oraz  Flip  Bieda  i  Robert  Smutek  z Klasy  VI b.

Na  koniec  wspólnej  zabawy  odśpiewaliśmy  Pieśń Szkoły.    Tego dnia w szkole było wesoło. Dominowały kolory biały i niebieski – barwy UNICEF.

                                                                                                                 Koordynator  UNICEF  i  Dziewczyny z  SU

                   

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF


Więcej informacji o Konwencji o prawach dziecka znajdziecie na stronie:
http://prawadziecka.org/

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?