Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.


„Kim zostanę, gdy dorosnę?

22 marca 2023r. uczniów klas 1a, 2a, 2c i 3a odwiedził absolwent naszej szkoły, pan Piotr Saporowski, który jest pracownikiem Polskich Linii Lotniczych LOT. Opowiedział on dzieciom o swoim niezwykle ciekawym zawodzie stewarda, do którego należy obsługa pasażerów od momentu wejścia na pokład samolotu do zakończenia podróży. Uczniowie dowiedzieli się, że podstawowym zadaniem w tym zawodzie jest dbanie o bezpieczeństwo podróżujących, pomoc w przypadku pogorszenia stanu zdrowia pasażerów, udzielanie pomocy w razie awarii i katastrof, udzielanie pierwszej pomocy, podawanie posiłków i udzielanie informacji dotyczących podróży.

Dzieci miały okazję zobaczyć przepiękny strój  stewarda, mogły włożyć kamizelkę ratunkową, obejrzeć maskę tlenową. Nasz gość wyświetlał dzieciom zdjęcia samolotów oraz zdjęcia z  różnych zakątków świata, które może zwiedzać dzięki temu, że wykonuje ten właśnie zawód. Dowiedziały się, że aby zostać stewardem lub stewardesą, należy bardzo dobrze się uczyć,  w szczególności języków obcych. Trzeba zawsze się uśmiechać, być miłym i pomocnym dla pasażerów.

Być może spotkanie z panem Piotrem sprawi, że niektóre uczennice i niektórzy uczniowie w przyszłości wybiorą zawód stewardesy/ stewarda.

Dorota Grundkowska, Beata Małkowska

Powrót

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?